Elphia - 1. kapitola

25. ledna 2010 v 18:23 | Happy |  Povídky
Jedním z té spousty dřevěných měst a vesnic je i městečko Cordandur. Právě tam celý náš příběh začíná.

Cordandur, hlavní město země Eruwen, leží hluboko v pohoří, které většina Elfů považuje za nejkrásnější krajinu v Elfii. A čím hezčí krajina kolem Elfů, tím je jejich duše rozkvetlejší. Proto je v Cordanduru elfům obzvlášť veselo.

Uprostřed městečka stojí mohutný, dřevěný kostel. Celý je obklopen drobnými sruby. Elfové nepotřebují topení, v Elfii je teplo neustále. A celou tu krásu zdobí bohaté fontány.

V těch srubech žijí početné elfí rodiny. A jednou z nich, bydlící na samotném kraji Cordanduru, je i Feonova rodina. Feonové se vyznačují především rovnými blond vlasy, dlouhými až na zem. Jejich oči jsou zelené, možná malinko namodralé. Ale nejvýraznější znak, kterého si na nich dozajista všimnete, jsou ony nádherné, bílé, dlouhé šaty zdobené zlatými pásy, náramky a nárameníky.
Nás bude zajímat Feonova dcera, která dostala jméno po nejkrásnější, ale také nejkřehčí květině v Elfii, Veji. Vea je spanilá a malinko zvědavá a občas neposlouchá rady zkušenějších. A to je jí jednoho dne vymstilo.

Dne Opiklos, elfského pondělku, sotva se slunce vyhouplo nad obzor, byla řada na Veji, aby přinesla vodu. Vea tedy brzy vstala, oblékla se, vzala džbán a už spěchala ke studni na konec města.

Vždy, když měla donést vodu, šla pořád tou stejnou cestou, na níž by nebylo nic zvláštního, kdyby se tam nenacházela tajemná odbočka doprava a před ní upíchnutý, do očí bijící ukazatel s nápisem ,,Rokle Zmizení". Vea se u té odbočky pokaždé zastavila. I teď nad ní přemýšlela a hádaly se v ní dvě bytosti. Ta první se tam okamžitě chtěla jít podívat. Byla zvědavá, Rokle Zmizení přece není jen tak obyčejná rokle. Ale ta druhá jí v tom bránila, neboť to byl hlas Vejiny matky. Ten ji urputně od jejího záměru odrazoval: ,,Nechoď tam! Je to nebezpečné! Každý, kdo tam vstoupil, se už nevrátil!"
A první bytost pokaždé zmlkla a poslechla. A Vea vždy pokračovala v chůzi.

Ale tentokrát, tentokrát tam i po vzpomínce na varování zůstala stát. A první, zvědavá bytůstka jí potichu našeptává: ,,Jdi tam, jen jdi... Však jsi hned zpátky, stačí jen mít se tam trochu na pozoru..."

Výkřik té druhé však už Vea neslyšela. Položila džbán na to osudné rozcestí a vydala se do nebezpečí s dojmem, že se přece hned vrátí. Navíc ji tam pokaždé něco lákalo. Pocit, že jde někam do neznáma, ji dokonale naplnil a ona, jako omámená, následodoala svou touhu po tajemnu.

Cesta byla neobvykle dlouhá. A krajina, měnící se kolem ní, naprosto zneklidňující. Ze zářivé elfské přírody se s každým Vejiným krokem stávala sušší a sušší, až se to ani přirodou nazvat nedalo, neboť celá přešla v písek a kameny.

Užuž se Vea chtěla vrátit, ale ten hlas, ten škodolibý hlásek ji přinutil překonat všechen její strach.

A konečně - s jejím posledním krokem se přímo před ní zjevila obrovská, temná rokle, z níž číšela smrt a zoufalství.

Vea, celá nedočkavá, okamžitě se běžela podívat blíž.

Poslední Elf zde zmizel před několika staletími a od té doby se tomuto strašlivému místu všichni vyhýbají co možná největším obloukem. I o krajinu kolem ní jejich oko nikdy více nezavadilo, a tak celá seschla k smrti.

Vea, doufající, že najde nějaké ostatky zemřelých a objasní záhadnou pověst s tímto místem úzce spjatou, pokračovala v nebezpečném průzkumu.

Žal se rozléhal všude kolem ní. Místy měla i pocit, že slyší zoufalé výkřiky zmizelých. Už byla odhodlána se vrátit, jen co sejde trochu víc dolů, aby viděla na dno a zjistila, jestli tam leží nějaká mrtvá těla.

Bosou nohou stoupla na první kámen, který se zdál být pevný. Vypadal spíše jako schod, než jako kámen a přímo nabádal k tomu, aby právě na něm Vea započala svůj sestup dolů.
Jenže právě v tom okamžiku se pod ní podlomil.
Její zděšený křik zanikl v hloubce této rokle a přesně, jako ji varovala matka i vnitřní hlas, tak celé její tělo zmizelo v temnotě a už se nikdy nevrátilo zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama