Plačte!

24. ledna 2010 v 17:33 | Happy |  Jak být šťastný
http://thehealthylivinglounge.com/wp-content/uploads/2007/12/crying-boy.jpg

Z Vlasty pro Vás mám dva chytré odstavce:

Každý určitě zná ten pocit, že když se vypláče, cítí se o trochu lépe. Celá desetiletí odborníci věřili, že je to jenom z toho důvodu, že slzy odplavují z těla chemické látky, které způsobují stres. Podle nejnovějšího výzkumu doktora Jamese Grosse z kalifornské Stanfordské univerzity se nám uleví nejen proto, že se tělo očišťuje od toxinů, ale i z toho důvodu, že nás lidé utěšují. Je to velmi intenzivní způsob komunikace, tvrdí profesor psychologie, který uskutečňoval pokusy na svých studentech, aby potvrdil tuto teorii. Podle něj chce každý plačícímu člověku pomoct. A tak prý pláčeme i proto, aby nám lidé pomohli. Pocit, že nás někdo vyslechl, nám dokonce snižuje i krevní tlak.

Psychika každého z nás je velmi složitá. Do našeho podvědomí se ukládá vše, co cítíme, jako na pevný disk počítače, ale jen máloco se zpřístupní vědomí. Pokud jde o něco hodně bolestivého, vytěsníme to. Jde o takzvané milosrdné zapomnění. Kdesi v nás ,,to" ale dřímá a poblikává. Dává ,,to" o sobě vědět různými psychosomatickými problémy, únavou, migrénami, bolestmi břicha, úzkostmi. A potom, jakoby z ničeho nic, vše vytryskne na povrch. Tělo reaguje velmi prudce. Emocionální slzy jsou už jen přirozenou citlivou reakcí těla na určitou situaci, otevřenou ránu, jsou uvolněním psychického přetlaku.

A proto, až budete utěšovat, nezapomeňte říct: ,,Jen se vyplač" místo obvyklého ,,neplač"! :)
V jedné písničce je takováto část textu:
,,I cannot cry ´cause the shoulder cries more" - ,,Nemůžu plakat, protože rameno pláče víc".
Z toho si vemte ponaučení a pamatujte, že úkolem utěšovatele je utěšit, nikoliv brečet taky xD

http://2.bp.blogspot.com/_IJjU9la6u-4/SDcZnxglZMI/AAAAAAAAAco/tiFNTstVKYk/s400/man-crying-b.jpg

Jo a ještě rada pro kluky: Vy taky plačte! Přece v sobě nebudete potlačovat emoce jenom proto, že byste tak a tak vypadali. Pláč není projev slaboty, je to přirozená reakce člověka!


Možné důsledky ,,nepláče":
- větší deprese
- pocit tlaku
- sebepoškozování
- alkoholismus
- a další závislosti...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama