Květen 2010

Vtípek - komunismus

31. května 2010 v 15:11 | Happy |  Klasika
Tak jsem si vzpomněla na jeden vtip :D

Ptá se malý syn otce:
Tati co to byl ten komunismus ?
To v Rusku v Leningradě, vlastně to byl Petrohrad, bojovali takle v
říjnu, vlastně to byl listopad, mužíci, které vedl nějaký Lenin,
vlastně se jmenoval Uljanov ...
To byl teda pěkný bordel, míní chlapec.
No a to je přesně ten komunismus, zvolá otec.

Trychtýř 4ever!

31. května 2010 v 7:03 | Happy |  Když je mi skvěle
Byla jsem na víkend v Brodku u Přerova, tam totiž bydlí mamčin kámoš a přijela mu tam i dcerka Andrejka, které je momentálně 18.

V pátek jsme se se sborem vraceli v jedenáct v noci, a ještě hodinu jsem blbla na fejsbůku a hned ráno o půl páté jsem vstávala, abych stihla levný vlakový spoj, autobus na něj mi jel v 5:29.
Mirek (to je ten její kámoš) mi našel bus v 6:25, ale na netu jsem si našla, že je to bus na Pendolino a tolik prachů nemám.
No jo, jenže mi ten bus v těch 5:29 ujel. Nebo nejel. Teď nevím, ale psala jsem Mirkovi, kolik to Pendolino asi tak stojí. Načež on mi volal, že to není bus na vlak, ale normální přímý bus. Jsem čučela jak puk - bus, Orlová a Olomouc? Koukla jsem se tam do toho jízdního řádu a fakt - normálně v 6:25. 

Tak jsem si hodinku počekala na zastávečce a pak jsem teda jela, mno... :D Stálo to 124, tam i zpátky, takže o 30 kč levnější než vlak.

Vyzvedl mě Mirek, Andrejka a ještě Barča, což je dcera Mirkovy přítelkyně Pavly. Napřed se mi zdála trošku odtažitá, asi se styděla. Mirek psal, ať si vezmu plavky, půjdem všichni do aquáče. Jenže co se nestalo - Andrejka si jednak zapomněla plavky a jednak to dostala. Tak šel jenom Mirek s Barčou a já s Ájou jsme si sedly ke stolu, já si koupila snídani a nanuk, ona nanuk a colu. Kecaly jsme co to šlo - hlavně o těch našich chlapech :P :D

Po hodince a půl jsme se přesunuli k Mirkovi domů, do Brodku. Tam byla Pavla a uklízela koupelnu. Tiše mě pobavil její vzhled - vytahané tepláky a tričko, hadr v ruce, ale moc krásný make-up a vlasy - no jako modelka. Dali jsme si oběd - kuře s rýží. Já pak umyla nádobí a šlo se ven před barák, tam je totiž zahrada. A míč, branka, deky, člobrdo, stoleček, nevím co ještě.

Vzaly jsme si tam meloun a zvali na něj Lukáška, malého kluka od sousedů, ale on furt jezdil na tom kole a možný je, že nás ani neslyšel xD Tak jsme ho nechaly být a hráli jsme si s míčem a brankou na góly. 

Když jsme začaly hrát Halíhaló (to nevím jestli to znáte, tak jenom v krátkosti - hádají se různé věci na různá témata podle prvních a posledních písmenek.), tak si k nám přisedl ještě Honza, kterýho jsem neviděla snad sto let :D Docela mě překvapilo, že je starší o rok než já (takže mu je 16), protože si ho ještě pamatuju jako malý ucho :D No co na tom, vyšší byl, ale vypadal furt stejně - připomínal nám Mr. Beana :D :D Ale fakt, von tak vypadá :D

A pak jsme hráli Člověče, nezlob se :D Ale přejmenovali jsme to na Člověče, hrabe ti :D Protože měl Honza takový trik - šestkrát si vruce tak zavrtěl kostkou a říkal při tom: ,,Hrabe mi. Hrabe mi. Hrabe mi..." :D A ony mu ty šestky fakt padaly, třeba i pětkrát za sebou :D Tak pak už to po něm opakovali všichni, jenom já místo ,,Hrabe" říkala ,,Jebe", to mělo větší účinek :D :D A jedli jsme u toho meloun a to bylo snad nejlepší člobrdo, jaký jsem kdy hrála hele :D :D

Ještě jsme stihli basket, dva na dva, ale později se přidal Mirek, takže dost nefér. Mám z toho na mobilu nahrávku. Je tam slyšet jenom jak se chlamem a řvem :D Jó, tak ňák to bylo :D :D

Večer jsme zajeli do Glóbusu, kde bylo i kino. Tam jsme šly jenom já, Andrejka a Barča :D Ale ještě předtím jsme trochu pojedly, já měla kuřecí salát, fakt výborný.
Cestou do kina jsme si řekly, že jsme tři jedináčci a tak teda budem ségry :D 
Sedly jsme si ke stolečku a kecaly, Barča pustila Rytmuse (to vám bylo sprostý xD) a pak nám dvěma ještě půjčila lesk na rty a řesenku (strašně slepovala řasy :D). 
Tak jsme se posadily do kina na Kuky Se Vrací. To jsem hrozně chtěla vidět, protože jsem věděla, že kreativní mozek Svěráka vymyslí něco skvělýho. A taky že jo! :D

,,Vzhůru na ně, natrhneme jim pytlíky!"
,,Pípí pápá :D"
,,Nikdy nemluvíme, když jsou na sobě dvě stejná zvířata."
,,S těma mluvit můžem, ti už to maj za sebou :D"
,,Trnk trnk vrnk vrnk? :D"

Usly jsme asi v jedenáct, po velký lechtačce :D Já jsem naštěstí zlechtána nebyla (uf, štígro :D), ale ty dvě, to bylo moc xD

Ráno jsem byla tak unavená, že jsem si šla do ložnice lehnout a spala až do půl jedné. Naházela jsem do sebe oběd a jeli jsme odvézt Andrejku na vlak. Když jsem si balila věci, našla jsem u batohu krásný vzkaz od Barči. Ale ten jsem někde zašantročila, pamatuju si, že to bylo modrým fixem. Něco o tom, že se na mě těší až zase přijedu. :)

Andrejku jsme teda posadili na vlak a ona odjela. Hmm... Kdy já ji zas uvidím. Za rok? Nebo za dva? :(

Ale pak jsme s Mirkem šli ještě do aquáče, kde byl ten úžasnej trychtýř, co mi o něm Kuba říkal!
Tak vám na něm popíšu jízdu!
Vlezla jsem do tobogánu, který do něj vedl. Byl tak prudkej! No jako v tom aquapolisu! Padám kamsik, tma jak v pytli a najednou vyletím do trychtýře a připadám si jako lentilka v McFlurry! :D :D A jsem se tak točila a točila, až jsem spadla do vody :D Pak jsem prošla turniketem a teprv tehdy mohl jet někdo další :D

Youpeeeee :D

No a pak jsem nasedla na bus a ještě chvilku seděla na fejsu, než mě mamka vyhnala, že se mám jít učit :D Taká přednáška :D Ale co, patří mi to, vychází mi čtverka z dějáku, tak co chcu :D :D

Hele, tenhle smajlík je vážně úžasnej - ::D

Say it how you feel it.

28. května 2010 v 14:59 | Happy |  Když je mi hrozně
Tímhle heslem byste se měli řídit. Ale já se jím neřídím. A proto jsem nešťastná. Jojo...

Mám super kluka, je fakt super, akorát mi vadí, že ve svém vyjadřování je stejný jako já. 

Lžeme si. Lžeme si, že si nechybíme. 

Miluju ho, ale sama od sebe mu to prostě neřeknu. Proč? Prostě jen tak z principu. Kvůli pitomý houpačce. Kvůli pouťový lodi, co se klimbá sem a tam a lidi na ní vřískají. Na tý mojí lodi taky vřískají, ale trochu z jiného důvodu. Protože je to houpaní už sere.

Ale zároveň to chtějí nechat tak...


Miluju ho a proto mu něco dám - dám mu možnost mu chybět.

Sbohem, (teď už ne nudná) Orlová, vrátím se...

Co je to gothic.

26. května 2010 v 7:32 | Happy |  Užitečné věci

Nevím proč, ale stále stejné procento lidí si myslí, že gothic je jenom o smrti a gothic lidi musí nutně vypadat jako smrtky. Kdepak! Let me explain!

článek ze stránky gothic.hu.cz:

 Je to způsob života, způsob myšlení, oblékání, líčení. Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech.
:: Většinou ale lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení. Také o nás kolují různé pověry, které nejsou pravdivé. Snad nějaký pomatený psychopat kdysi něco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik... Také se říká, že gothici jsou satanisté, musím říct, že já osobně satanista nejsem. Ale najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru.
:: Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.
:: Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před námi na nic hrát a bát se, že nás vyděsíte, my vás stejně prokouknem a když se nám už ukážete v pravém světle, budeme na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnášíme jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.
Myslím si, že gothic je především o romantice. Ale té temné. 

Tady máme pár příkladů gothic lidí.

Lizwool2.jpg (500×400)
No wow! To líčení je perfektní!

AXTurqBlkWool(1).jpg (331×510)
A tohle taky! *těžce oddechuje*

52652-bigthumbnail.jpg (450×338)

GothicGirl.jpg (523×800)

goth-girls.jpg (400×548)
Eh... :D xD

Gothic_Girl_by_khazer.jpg Gothic Girl image by khazer666

divky21.jpg (283×444)

Jak je to s drogami v Indonésii

25. května 2010 v 7:04 | Happy |  Užitečné věci
2214483-ne-drogam.jpg (530×340)

No zrovna mi psal můj kámoš z Indonésie na fejsbůk. Našel si takovou dobrovolnou práci, a sice, že roznáší brožurky s informacemi o aids a drogách. Snaží se prostě informovat veřejnost.

U nás je veřejnost informovaná dostatečně, ale tam u nich ne. Třeba marihuana tam je skoro místní zvyk. A zatímco třeba v našem městě jsem zahlídla lidi používat jenom marušku, u nich se bere širší škála drog.

Nenávist

24. května 2010 v 21:19 | Happy |  Films and minifilms
1118075153_big.jpg (419×600)

Ano, řeč bude o filmu s tímto názvem :)

Právě jsem se na něj dodívala a musím říct - mám v kalhotách. Tedy málem samozřejmě :)
Vážně ho doporučuju, sice dějově nic moc, vlastně ten film vůbec nechápu :D Ale už dlouho, nebo snad nikdy jsem se ještě u hororu takhle nebála :D :D

Fakt, pusťte si to :D

Tak začínám s Amaranthem!

24. května 2010 v 18:59 | Happy |  Novinky
Pamatujete si, jak jsem tu psala v ty dny, kdy jsem začínala s klavírem? Pamatujete si, co bylo můj cíl? Juché, ano, je to tak! Mám noty na Amaranth (sice né vytisklé, ale neva). Podle mých možností je to kurevsky těžké, ale zvládnu to. Mám kolem sebe opravdu skvělé lidi.

Pastuchová, moje učitelka na klavír, mi pomůže s prstokladem.

A Kuba pravděpodobně přidá kytaru! Juché!!!!


m-m-h-s-f galerie

24. května 2010 v 6:24 | Happy |  O změnách
Zvědavě se podívám na galerie.cz a HU - já mám galerii :D

Tak se můžete kouknout, jsou tam všechny obrázky, které jsem dala na blog.

m-m-h-s-f.galerie.cz

Slova versus gesta

23. května 2010 v 11:27 | Happy |  Užitečné věci
Komunikace mezi lidmi může být jednoduchá, ale také velice složitá. 
Kombinací slov, výrazů tváře, pohyby rukou nebo nohou můžeme mluvit velice jednoduše, nebo taky dokonale složitě. Můžeme docílit i toho, že cíleně mluvíme jinak, než chceme mluvit, než si myslíme že mluvíme, než ukazujeme gesty apod. 

Jednoduchá komunikace je využívána jak v pracovních vztazích, tak těch přátelských. Je velice srozumitelná, má však jedinou chybičku - je příliš přímočará a nemůžeme s ní říct všechno, neboť bychom toho človíčka mohli taky urazit.

Pak tedy nastupuje složitá komunikace - tzv. naznačování. Je to kombinace slov a gest. Hojně se tu využívají různé rčení, přirovnávání a přísloví, všeobecně známé pojmy a situace. Jen pozor - pokud nejsme zrovna mistry této komunikace, můžeme buďto druhého urazit, nebo naopak špatně pochopit. Pokud v této komunikaci nastane problém a nerozumíte si, měli byste opět přejít ke komunikaci jednoduché.

Tolik teorie. A teď praxe!

No jo, i takhle to může vypadat :D :D

Pět nejlepších Cradle Of Filth songů

22. května 2010 v 13:06 | Happy |  Hudba
1.) Nymphetamine

2.) The Twisted Nails Of Faith

3.) Death Of Love

4.) Temptation

5.) No Time To Cry


Pět nejlepších Tristania songů

22. května 2010 v 13:02 | Happy |  Hudba

1.) Equilibrium

2.) My Lost Lenore

3.) Beyond The Veil

4.) Evenfall

5.) Destination Departure


Pět nejlepších Epica songů

22. května 2010 v 12:58 | Happy |  Hudba
1.) Feint

2.) Illusive Consensus

3.) Solitary Ground

4.) Cry For The Moon

5.) Unleashed


Deset nejlepších Nightwish songů

22. května 2010 v 12:54 | Happy |  Hudba
Sestavila jsem žebříček mých nejoblíbenějších:

1.) Ghost Love Score

2.) Come Cover Me

3.) The Poet And The Pendulum

4.) Wish I Had An Angel

5.) The Kinslayer

6.) Wishmaster

7.) Amaranth

8.) Nemo

9.) Bless The Child

10.) Dead Boy´s Poem


Jak jsem začala cvičit :D

22. května 2010 v 7:38 | Happy |  Novinky
311008195921.jpg (800×532)

Tak nějak u toho vypadám :D :D

Rozhodla jsem se, že zase začnu cvičit :D Každé druhé ráno podle časáku :D A ve volné dny (dnešní odpoledne například) si vyjedu na kole :) Postavu mám dobrou, takže si cvičím spíš pro radost. :)

Make-up podle Happy

21. května 2010 v 8:40 | Happy |  Užitečné věci

Líčení pro každé počasí, které zvýrazní hnědé nebo hnědozelené oči a je téměř nenápadný.

Nomofobie

20. května 2010 v 17:05 | Happy |  Užitečné věci
Lidé, kteří trpí nomofobií, mají panický strach ze ztráty signálu nebo prošvihnutí hovoru. Označují se také jako závisláci na mobilu. Všude ho tahají sebou, každou minutu kontrolujou displej nebo píšou SMS. Fobie vzniká většinou po prošvihnutí důležitého (například pracovního) hovoru a následné ztráty pracovní přiležitosti.

Závislostí na moderních technologiích je stále víc. Kromě nomofobie tu můžeme zařadit například závislost na internetu (můj případ :D), počítačových hrách, hudebních přehrávačích a dalších usnadňovačích našeho života.

Derjalon a Eva Slarhovi

20. května 2010 v 13:15 | Happy |  Povídky
Chtěla bych vám představit svoji jednu z novějších povídek. V hlavě ji mám už dlouho, začla jsem ji psát ale až nějak před dvěma měsíci...

hlavní postavy jsou dvě.

Derjalon Slarh
pracoval jako mafiánský špion, ale nedávno přešel na zábavnější a hlavně finančně výnosnější práci - nájemný vrah. To znamená, že hledá ty, kteří mafii něco dluží nebo před ní prchají. A když je také zabije, jeho konto nabere nevídaných rozměrů. Evě se ale jeho práce příliš nelíbí, a tak se s ním chce rozvést.

popis: Černé vlasy pod ramena, úzké černé oči, malý nos, úzké rty, hubený, hranatý obličej, černé nebo šedé oblečení, svalnatá postava.

Eva Breathing - Slarh
pracuje jako makléřka a díky svému charizmatu je ve svém oboru velice úspěšná. Vypadá přísně, ale uvnitř je to milá osoba. Bohužel má ale trochu smůlu na muže.

popis: Blond vlasy pod bradu do mikáda nebo konečky od sebe, patka, pichlavé zelené oči, malý nos, plné rty zahalené v černé rtěnce (je to asi jediná blondýna na světě, které ta rtěnka sluší), oválný obličej, černé pouzdrové šaty pod kolena, výrazné linky kolem očí, bledá pleť, otevřené boty na vysokém podpatku, štíhlá postava.

Myslím, že už vím přesně, jak tu povídku napíšu. Vivant všichni sexy vrazi :D :D

Nedá se tu dát flash animace ze souboru?

20. května 2010 v 12:27 | Happy |  Kecárna a poradna
Lidi, pls poraďte, váš technicky neinteligentní inteligent potřebuje pomoc :D Flash animaci z URL tu asi vložit jde, že jo. Ale teďkom jsem si ve škole utvořila jednu a tak se chci zeptat, jestli by to tu ňák nešlo dát, ať se můžu pochlubit svým velice (ehm) originálním mozkem :D :D :D Nevíte někdo jak na to?


Ich liebe ihn.

19. května 2010 v 17:30 | Happy |  Když je mi skvěle
Tak dneska jsme byli s Kubou u něj a lechtali se :D Hej že nás to ještě baví :D 

Jéééjda, teďka jdu uklízet byt... Jojo... Hm...

Mějte se famfárově :D