Vztek

8. září 2010 v 8:13 | Happy |  Jak se ovládat
Víte, co z emocí je ze všech úplně nejhorší? Která vás ovládne nečekaně a hned, že máte jen malou chvíli na to se bránit? Která je jako kyselina, kterou když nepustíte ihned ven, hrozí vám explozí?

Ano, přesně tak. Vztek. Nyní si ukážeme, jak na něj, potvoráka!

Jde o to uvědomit si, že vztek je pouze váš problém. Ten kdo vás naštval za to nemůže - to vy si vybíráte, jestli se naštvete, nebo ne, popřípadě jestli teď, nebo až za chvilku. Zvládnout svůj vztek je hodně těžké, ale jde to! Já, od narození přecitlivělý a velice hysterický člověk o tom přece jen něco vím. Dlouho jsem se učila ovládat. Zvládla jsem to asi až před dvěma lety no a od té doby mi je skvěle!


Tak jo. Na každého člověka platí nějaký jiný fígl. Proto jich tu dám víc:

1) Jako první se mi osvědčil pohled shora. Prostě se podívejte sami na sebe jako nezúčastněný pozorovatel. Vidíte toho magora? Tak ho zklidněte.

2) Odejděte. Hned! Samozřejmě nezapomeňte ostatním říct, kam jdete a že se hned vrátíte. Jinak půjdou za vámi a nedají pokoj s otázkami. Budete potřebovat polštář. Velký polštář! Mlaťte do něj a řvěte do něj. To pomáhá! Dělejte to tak dlouho, dokud nebudete úplně vyčerpaní. Pak si zalezte do vany, okoupejte se. Vylezte, zahrajte si nějakou pc hru (fakt doporučuju Luxor - a nemyslíš na nic jinýho než na ty zasr*** kuličky! :D) mno a pak se oblékněte a vyrazte ven, vytáhněte kámoše na pokec. Nemusíte jim říkat, že vám něco je. Už se k tomu nevracejte. proces uklidnění totiž stále ještě pokračuje. No a až pak můžete to, co vás naštvalo, řešit!

3) Informujte toho, kdo vás naštval, že vás naštval. A rychle ukliďte své nasrané já!

!!!!NEDĚLEJTE!!!!

- V žádném případě v sobě vztek neduste.
- Neskuhrejte, že se s tím nedá nic dělat.
- Nevybíjte si svůj vztek na lidech, kteří za nic nemohou a ještě hůř - na těch, kdo to neví a mají vás rádi.
- Nikoho nebijte! Nikdy!
- Ani neřvěte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama