Únor 2015

10 freeware aplikací, bez kterých si nedokážu představit náš komp

22. února 2015 v 21:19 | Magorovo Wuhu |  Užitečné věci
1. AUDACITY


Tento program na nahrávání a úpravu jakéhokoliv audia používám v mnoha případech:

a) Stáhnu si nějaké album a písničky v něm nejsou ve správném pořadí nebo nemají v sobě zakódovaného autora či svůj název. Taková písnička se vloží do programu a za pomoci kodéru lame_enc.dll, který si stáhnete z Ulož.to písničku převedete do nového mp3 souboru a vepíšete do ní veškeré údaje.

b) Nahrávání.

c) Úprava zvuku, stříh zvuku, náběhy a odběhy, speciální efekty.

d) Spojování písní, když jsou třeba za sebou dvě na jednom albu a navazujou na sebe, chci je bez přerušení. Vložíte obě písničky, jednu zkopírujete a vložíte ji k té druhé na kurzor. Pak si stopu přiblížíte až na vlny a v místě setkání těch dvou stop vymažete nežádoucí mrňavou mezírku, která se tam tím vložením vytvořila. Opět převedu do mp3 a nadepíšu si údaje.


2. PINNACLE VIDEOSPIN

Pinnacle Studios se mi v minulosti moc neosvědčili, ale tenhle program je skvělý, od Movie Makeru ho skoro nepoznáte!

3. GIMP

Místo Photoshopu.

4. STEAM

Kdo by neznal Steam, že jo :)) Hraju hlavně CS:GO, tak kdo hraje taky, tak si mě povinně přidejte! :) Jsem Decayed! :)

5. DROPBOX

Na tenhle prográmek mě přivedl Kuba :) Je to přenosná složka. Všude, kde máte nainstalovaný tento program, máte přístup k souborům v této své složce.6. SKYPE - JIŽ BRZY

Víc a víc studentů po mně chce, abych se učila přes Skype. No proč ne - jen si musím koupit mikrofon a kameru a jdu na to! :)

7. EXTRACTNOW

Neuvěřitelně parádní, kam se hrabe nějaký WinRAR apod! Popadneš soubor, šoupneš ho tam, zmáčkneš "extract" a po pár vteřinách je hotovo! :)

8. GOOGLE DRIVE/ GOOGLE DOCS

Bez toho ani ránu. Nemám na počítači MS Office. Nemám MS Office a vůbec mi to nevadí! Chacháá! :D Protože tohle, abyste věděli, je online balíček. Kde máte přístup k mailu, tam máte přístup i ke svým souborům. Existují tři módy prohlížení - edit (úpravy), suggesting editions (návrhy úprav) a view (jen ke čtení). Nejlepší využití pro něj najdete při spolupráci se spolužáky na svých úkolech - zadáte jejich maily (klidně i seznamácké), vyberete pro ně jeden ze tří módů prohlížení a pak už jen vidíte jejich kurzor, jak se pohybuje a píše písmenka! :) A oni zase vidí vás. Vpravo dole je chat, kde se domlouváte na tom, jak budete dokument dělat. Také lze psát vzkazy vpravo vedle stránek a ti druzí je zavřou, když je vyřídí. Textový soubor můžete uložit do formátu docx, odt, rtf, pdf, txt nebo html. Áááno, pdf je tady normálka a samozřejmost :) Nic neukládáte, všechno se ukládá automaticky na váš Google drive - jen občas zkontrolujte, jestli není problém s připojením.

9. VÝSTŘIŽKY

Opět Kubův objev - a mimo jiné, součástí windowsu. :D Otevřete si program, označíte část obrazovky, to vám ji vystřihne a vy si ji můžete okamžitě uložit do počítače jako jpg. Prosté a funkční :) Využití třeba na Instagramu nebo u streamových videí.

10. WINAMP

Podle mě nejlepší z přehrávačů. Přehraje sáhodlouhý playlist o 2000 písničkách i film. Není zrovna nejjednodušší, ale je boží.

Óda na zápis předmětů + vyhlídky do letňáku

8. února 2015 v 14:11 | Magorovo Wuhu |  My world
Brace yourselves, budu pět ódy!
Neboť narozdíl od spousty jiných škol obvykle probíhá zápis předmětů ve dvou fázích (u prvňáků na zimní semestr v jedné, takže dvoufázový zápis jsem měla tu čest poznat až teď). Tzn. takto:

1. První část zápisu - registrace - proběhla strašně brzo, snad někdy v listopadu, jestli se nepletu. Jedná se o to, že si naklikáte předměty, o které máte zájem, aby jako viděli, kolik vás bude a kam vás plácnout. Takže už víte, kolik si zhruba zapíšete kreditů a kolik toho bude, o čem to bude, co po vás budou chtít (ty syllaby však berte s rezervou)

2. Před druhou částí zápisu se můžete podívat na předběžný rozvrh - předměty, které mají jen jeden čas, a tudíž si nejde vybrat, kdy je budete mít, už mi tam zapsali. Dva dny před tím, než mi byl povolen zápis, už jsem měla možnost vidět, který předmět má které časové možnosti - takže jsem si nakreslila předběžný rozvrh, abych přesně věděla, jakou možnost zaškrtnout a už neřešit nějaké rozhodování.

3. šestého února v sedm ráno jsem naběhla na portál a odfajfkla to přesně tak, jak jsem si naplánovala. Server mi sice několikrát napsal, že je zaneprázdněn, ale člověk holt nesmí polevit - klikat, klikat a klikat :D :D

4. Dodatečně se můžete kouknout, jestli není místo u předmětu, který byl třeba při registraci už plný - např. na fonetických cvičeních bylo ještě pět volných míst, tak jsem to využila a dneska si to ještě dozapsala. :)

5. Rozvrh je kompletní - čas na tisk! :)

Co se týče letního semestru, jsem trošku vyděšená. Už to nebude teorie, kterou uslyším každou pětkrát. A navíc to vypadá, že budu muset mít přečtených dvacet pět britských knih z jednoho období.. Fííha, docela husťárna.
A taky jsou zkoušky tam, kde by je člověk nečekal - třeba u francouzštiny. Pomooooc..